„Złoty Smyk”
Miło nam poinformować ,że dzieci z Oddziału III „Sówki” pracując pod kierunkiem Pani Agnieszki i Pani Oli zdobyły nagrodę „Złotego Smyka” w kategorii „Wykonawcze” jako Zespól w XV Multimedialnym Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych „Smykolandia -Warszawa-Mokotów 2025”. Organizatorem konkursu jest Przedszkole Nr 317 „Smykolandia”.
Patronat honorowy nad przeglądem objęli:
- Ministerstwo Edukacji Narodowej,
- Mazowiecki Kurator Oświaty ,
- Burmistrz Dzielnicy Mokotów ,
- Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą,
- Ośrodek Rozwoju Edukacji .
Nagroda „Złoty Smyk” została wręczona podczas XV – JUBIEKUSZOWEJ GALI PRZEGLĄDU , która odbyła się w Domu Kultury „Kadr” dnia 11 kwietnia 2025r. Została przyznana za osobowość sceniczną wyrażoną w dynamicznej formie interpretacyjnej wiersza „Skarżypyta”. Ten trochę zapomniany wiersz Jana Brzechwy został przedstawiony przez dzieci w nowej , całkiem odmiennej od wszystkich aranżacji scenicznej. Jako podkład muzyczny nauczycielki wykorzystały fragmenty utworu Rondo alla Turca Wolfganga Amadeusza Mozarta . „Skarżypyta” w nowej odsłonie została mile przyjęta przez Jury Przeglądu oraz nagrodzona wieloma nagrodami. Oprócz „Złotego Smyka” nauczycielki- Pani Aleksandra Dąbrowska oraz Pani Agnieszka Leszek- Sałacińska otrzymały tytuł „Smykoreżyserki” za realizację inscenizacji wiersza . Wykonanie zdobyło wyróżnienie w kategorii nagrody główne oraz tytuł YOUTUBERKA Smykolandii 2025. Dzieci uświetniły swoim występem Galę Finałową Przeglądu . Gratulujemy organizatorom pomysłu i dziękujemy za popularyzację wychowania przedszkolnego oraz edukacji teatralnej poza granicami naszego kraju. Gratulujemy Dzieciom oraz Paniom wspaniałego występu ! Nowa aranżacja sprawiła, że trochę zakurzony i zapomniany wiersz „Skarżypyta” otrzymał nowe , współczesne przesłanie!