You are currently viewing Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Powsinie.

Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Powsinie.

  • Post category:Wydarzenia

Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Powsinie.
22.10.2025 

„Dzik jest dziki – czyli jak żyć w zgodzie z mieszkańcami lasu”- dzieci z Oddziału IV uczestniczyły w wycieczce do Centrum Edukacji Leśnej w Powsinie. Podczas wydarzenia mogły poznać życie dzikich zwierząt-mieszkańców lasów, które bardzo często  postanawiają przyjść jednak do miasta. Co należy wtedy zrobić? Czy je dokarmiać czy wręcz przeciwnie? Te i inne trudne pytania były przedmiotem rozważań dzieci i Pana Leśniczego prowadzącego spotkanie. Składało się ono z dwóch części- pierwszej lekcji w budynku -siedzibie Centrum Edukacji Leśnej i drugiej prowadzącej przez ścieżki lasu kabackiego. Podczas tej leśnej wędrówki dzieci poznały życie mrówek oraz mogły poszukać zagubionego poroża.

Zajęcia bardzo się dzieciom podobały . Dziękujemy Mamie Mai za pomoc w ich organizacji.