You are currently viewing Święto Niepodległości.

Święto Niepodległości.

  • Post category:Wydarzenia

Święto Niepodległości. 
06.11.2025 

06.11.2025r– „Święto Niepodległości”- odbyła się w naszym przedszkolu piękna uroczystość obchodów narodowego Święta Niepodległości . Dzieci ,  pracownicy , wszyscy ubrani odświętnie z symbolami biało-czerwonymi zgromadzili się w pieknie udekorowanej sali. Były piosenki i wiersze, była też prezentacja multimedialna dotycząca naszego kraju. Był również wspólnie odśpiewany Hymn Polski.  Święto Niepodległości w naszym przedszkolu to radosna lekcja patriotyzmu, podczas której dzieci uczą się o symbolach narodowych (flaga, godło, hymn) i historii Polski poprzez zabawy plastyczne (kotyliony, flagi, mapy), śpiewanie piosenek patriotycznych, recytowanie wierszy. Nasze  przedszkolaki przygotowują i prezentują razem ze swoimi paniami krótkie prezentacje artystyczne, tańczą tańce narodowe, rozwiązują zagadki o Polsce i dowiadują się o znaczeniu 11 listopada 1918 roku, budując poczucie przywiązania do Ojczyzny.