Spotkania teatralne, warsztaty, zajęcia w kinie – kwiecień 2025r.
03 kwietnia 2025r – „Miód i dziegć Puszczy Zielonej”
pieśni i tańce kurpiowskie w wykonaniu artystów z zespół Mazowsze. Koncert organizowany jest dla wszystkich dzieci.-godz.10.30
09 kwietnia 2025r – „Opowieść o Cebulku”
spektakl baletowy dla dzieci w Domu Kultury „Kadr”. Przedstawienie obejrzą dzieci z Oddziałów III, IV i V.- godz.12.00
Spotkania świąteczne
08 kwietnia 2025r
Oddział 1 – godz.15.00
Oddział 3 – godz.15.30
Oddział 4 – godz.16.15
09 kwietnia 2025r
Oddział 2- godz. 15.00
Oddział 5- godz. 15.30
16 kwietnia 2025r – „Na wozie”
przedstawienie teatralne Teatru Falkoshow – Zaułek Animacji z Krakowa-godz.9.00
Akcja spektaklu rozgrywa się w malowniczej miejscowości Lanckorona, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach i sieniach. Główny bohater, kurczątko Rokokoko wyklute z pisanki, wraz ze zmianami pór roku szuka swego miejsca w świecie. W końcu odnajduje je u gospodarza, którego co dzień budzi głośnym „kukuryku”. Prosta historia kurczaka Rokoko wyklutego z pisanki porusza zagadnienie tożsamości i odkrywania celu życia. Tę piękną historię z morałem obejrzymy dzięki barwnym grafikom nawiązującym do zabytkowej zabudowy Lanckorony oraz lalkom wykonanym ze starego drewna.
17 kwietnia 2025r – „Międzynarodowa Wielkanoc”
spotkania z cyklu „Poznajemy Świat” . -warsztaty w każdej grupie osobno- od godz.9.00
Dzieci będą mieć okazję:
- Poznać polskie tradycje wielkanocne, jak malowanie jajek, Walatka, Siuda Baba, czy Śmigus Dyngus,
- Poprzez zabawę odkryć zwyczaje wielkanocnych innych krajów (Anglii, Finlandii, Libanu, Rosji, USA, Boliwii i Meksyku),
- Skosztować izraelskiej macy przygotowywanej na święto Paschy,
- Wziąć udział w koronacji królewskiej motywującej do dobrego zachowania (gdyż niegdyś w Wielkanoc koronowano w Polsce Królów),
- Porównać jajka przepiórcze, kurze i emu.
24 kwietnia 2025r – „Basia. Radze sobie!- zestaw 5.
dzieci z Oddziału III i V będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu Młode Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Muranów. Bystra Basia radzi sobie ze wszystkim! Nic nie jest dla niej problemem. No, może nie tak do końca. Czasami każdy musi prosić o pomoc, szczególnie jeśli uczy się nowych rzeczy. Kiedy rozlatuje się półka na książki, Basia prosi swoich rodziców o jej naprawienie, co kończy się remontem całego mieszkania. Podczas wyjazdu w góry dziewczynka musi się nauczyć jeździć na nartach, w czym pomagają jej tata i wujek. Grzybobranie czy malowanie pokoju to dla niej nic trudnego. Jedno na pewno można powiedzieć o tej pełnej uroku pięciolatce – radzi sobie z nudą jak nikt inny! Razem z prowadzącymi spotkanie porozmawiamy o tym co to jest rodzina, jak radzić sobie z emocjami i co to znaczy „grzecznie się bawić”. Zapraszamy!
Planowany wyjazd- godz. 8.15.
Planowany powrót- ok. godz.11.30