Szanowni Państwo!
Z uwagi na coraz większą ilość odmów szczepień (2-krotny wzrost w ciągu ostatnich 5 lat) wśród społeczeństwa oraz wysokim wzrostem chorych na krztusiec i odrę na terenie naszego kraju oraz bardzo poważne podejrzenie zachorowania na odrę u dziecka uczęszczającego do Oddziału 2 naszego przedszkola Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie zwraca się z prośbą o zapoznanie się z materiałami poświęconymi profilaktyce chorób zakaźnych.
Pamiętajmy!
Podczas choroby dziecko pozostaje w domu. W przypadku wystąpienia chorób zakaźnych wśród domowników ograniczamy kontakty z innymi, aby nie stworzyć nowego ogniska choroby. Po zakończeniu leczenia , w momencie przyprowadzenia dziecka do przedszkola należy dostarczyć zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do przedszkola. Najlepszym zabezpieczeniem przed chorobą zakaźną są szczepienia, które w naszym kraju są obowiązkowe. Dbamy o własne zdrowie i potrzeby, ale też myślimy o innych! Wśród nas są osoby o obniżonej odporności, nie mogące skorzystać ze szczepień ze względów medycznych. Dla nich kontakt z wirusem odry może okazać się śmiertelny.!