„Pierwsza pomoc”- dzieci z Oddziałów II, IV i V uczestniczyły w zajęciach udzielania pierwszej pomocy , które poprowadził ratownik medyczny. Podczas zajęć dzieci poczuły się jak mali ratownicy. Poznały zasady udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego reagowania w sytuacji zagrożenia. Utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Wiele zainteresowania wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie poćwiczyć wykorzystując swoją wiedze i umiejętności , które sprawdzał ratownik.. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie . Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie przedszkolaków z podstawowymi czynnościami ratowniczymi . Była to doskonałe połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – uratowanie życia.