24 kwietnia 2025r dzieci z Oddziałów III i V zakończyły cykl edukacji filmowej „Młode Horyzonty Edukacji Filmowej” udziałem w warsztatach pt .”Radzę sobie” organizowanych jak zwykle w kinie Muranów. Dzieci uczestniczyły w rozmowach poświęconych problemom radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach ,pokonywania trudności i obowiązkach. Dzieci obejrzały serię filmów pt. ”Basia. Radzę sobie”. To była już 19 edycja zajęć z cyklów edukacji filmowej organizowanych w kinie Muranów przez Młode Horyzonty Edukacji Filmowej. Projekt MHF (dawniej NHEF) skierowany był do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach spotkań dzieci uczestniczyły w pokazach filmowych, prelekcjach, analizach i dyskusjach przygotowane przez ekspertów z różnych dziedzin (m.in. filmoznawcy, socjolodzy, psycholodzy czy kulturoznawcy), realizowanych w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Dodatkowo otrzymywaliśmy materiały dydaktyczne dla nauczycieli a także oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze zajęć. Program powiązany jest z podstawą programową polskiego szkolnictwa i organizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.