Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przypadający na 20 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu już po raz drugi. W tym roku szczególnie świątecznie z uwagi na przypadającą 35-tą rocznicę uchwalenia ważnego dokumentu jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka. Dzień 20 listopada poprzedziły przygotowania czyli opracowanie scenariuszy do pracy dla każdej grupy wiekowej , materiałów udostępnionych w postaci ulotek dla Rodziców oraz planu tego dnia i dni następnych. 20 listopada 2024r to Dzień Niebieski – wszystkie dzieci , pracownicy a nawet rodzice w tym dniu mieli elementy ubrania lub byli ubrani na niebiesko. Nauczycielki przeprowadziły z dziećmi zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów dostępnych przez UNICEF oraz samodzielnie przygotowanych scenariuszy. Działania te były rozłożone na trzy dni czyli od 20 .11.2024r- 22.2024r. Oprócz zajęć edukacyjnych były zabawy , konkursy dotyczące praw dziecka , prezentacje materiałów z wykorzystaniem tablic medialnych. Dzieci obejrzały min. film „Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka” i materiał poświęcony Konwencji o Prawach Dziecka. Nauczycielki wykorzystały materiały „Gra memory” czy „Pokoloruj swoje prawa”. W holu przedszkola zwisł plakat „Konwencja o prawach dziecka”. Na zakończenie projektu w dniu 25 listopada 2024r wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielkami i pracownikami uczestniczyły w marszu „Mam prawo”, który odbył się w ogrodzie przedszkola oraz alejkami osiedla . W ten sposób wszyscy jego uczestniczy chcieli przekazać ważne treści dotyczące ochrony dzieci w Polsce i na całym świecie mieszkańcom pobliskich domów.