„Dzień Drzewa” – uczciliśmy w naszym przedszkolu święto drzewa. Jest to święto , które już od lat wpisało się w tradycję naszego przedszkola. . W tym dniu dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych znaczeniu roślin a w szczególności drzew dla życia człowieka. Mogły poznać budowę roślin , również przy pomocy szkła powiększającego i mikroskopu. Były gry i zagadki , konkursy o tematyce przyrodniczej. Po nich, w przedszkolnym ogrodzie dzieci mogły wspólnie posadzić cebulki kwiatów , tworząc tym samym przedszkolne Pole Nadziei. Jest to szczególne pole złożone z cebulek żonkili, które kwitnąc wiosną przypominają nam o potrzebach ludzi chorych i cierpiących. Dzieci sadziły również kwiaty, krzewy i sadzonki drzew podarowane nam przez rodziców. Przez bezpośrednie działanie dzieci poznawały przyrodę; ucząc się dbania o środowisko naturalne. Bardzo dziękujemy Rodzicom za włączenie się do naszej akcji. Środki zebrane ze sprzedaży cebulek żonkili zostaną przekazane na potrzeby Ośrodka Hospicjum Domowe Warszawa ul. Wileńska.